Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

ATI

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Durata medie de spitalizare
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
elena24u
ASP

Data inscrierii: 19/07/2007

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 3:16 pm    Titlul subiectului: ATI Raspunde cu citat (quote)

Cum se foloseste ATI de la nomenclatorul de proceduri? Si ce influenta are daca bifez casuta ATI pe sectiile clinice?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cristiana Ciortea
Utilizator +

Data inscrierii: 11/07/2007

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

se bifeaza ATI in nomenclator, si dupa aceea se pot importa zilele. "Zilele" din ATI sunt "procedurile" pe care le face ATI pentru sectiile clinice
Sus
gabiboloca
ASP

Data inscrierii: 18/07/2007

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 4:50 pm    Titlul subiectului: ATI Raspunde cu citat (quote)

AM INTRODUS SI EU PE ATI ZILELE ASA CUM AM AFLAT DE PE FORUM INSA NU AM VAZUT NICI O SCHIMBARE LA INDICATORI. AM ACELEASI NR DE ZILE SI ACEEASI DURATA DE SPITALIZATE(VEZI RAPOARTE INDICATORI) .
Sus
elena24u
ASP

Data inscrierii: 19/07/2007

MesajTrimis: Vin 08 03, 2007 6:58 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si eu am facut de proba pe un calculator importul cu zilele de la ati si nu am vazut nici eu vreo schimbare.... care e smecheria??
Sus
Cristiana Ciortea
Utilizator +

Data inscrierii: 11/07/2007

MesajTrimis: Lun 08 06, 2007 11:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-adevar nu se modifica nici zilele nici durata de spitalizare pentru sectia clinica. Nici nu trebuie sa se modifice. Ar trebui sa se modifice ceva la cheltuielile indirecte, dar inca nu mi-am dat seama.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Durata medie de spitalizare Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum