Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

DOUA SECTII CU ACELASI NUME

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
IVANOVA
ASP

Data inscrierii: 14/08/2007

MesajTrimis: Lun 03 31, 2008 10:42 pm    Titlul subiectului: DOUA SECTII CU ACELASI NUME Raspunde cu citat (quote)

Am o mare rugaminte la dumneavoastra cei care, inca, mai intrati si mai dati cite un raspuns pe acest forum.
Spitalul la care lucrez are 2 sectii de Obstetrica Ginecologie: OG1 si OG2. Pe anul 2007 le-am setat din nomenclator ca sectie Obstetrica ginecologie - avind acelasi cod, dar numere de ordine diferite. Am introdus totul (nr. paturi, nr. bolnavi, cheltuieli, etc.) pe 2 sectii, dar atunci cind listam rapoartele totul este cumulat si repartizat pe o singura sectie: Obstetrica ginecologie. Cei din conducerea spitalului meu ar dori ca anul acesta sa apara diferentiat pe rapoarte - OG1 si OG2. Mai exista cineva in situatia mea?
Dumneavoastra cum ati procedat?
Aceeasi situatie o avem si la sectiile de Pneumoftiziologie (adica 1 si 2).
Va multumesc foarte mult, anticipat, celor care doresc sa ma lamureasca si pe mine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sccor
Utilizator +

Data inscrierii: 17/07/2007

MesajTrimis: Mar 04 08, 2008 9:25 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Din pacate, programul asa e facut, sa cumuleze pt sectiile de acelasi fel, chiar daca ar fi util pt managementul lor sa fie considerate separat. Inarmati-va cu rabdare si asteptati versiunea noua a programului. N-ar fi o idee rea sa le scrieti celor ce se ocupa de program, ca nu e sigur ca au luat in consideratie si scest "neajuns" al versiunii curente...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
IVANOVA
ASP

Data inscrierii: 14/08/2007

MesajTrimis: Mar 04 08, 2008 1:58 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Pai eu le-as spune si celor care au facut sau vor face programul, dar in afara de faptul ca noi ne intrebam si ne raspundem intre noi ati mai vazut dvs. vreun raspuns sau vreo indicatie de la moderator? Nici macar o mica informatie. Daca gresesc atentionati-ma!!!! Multumesc!
Sus
psihisb
ASP

Data inscrierii: 04/07/2007

MesajTrimis: Mie 04 16, 2008 8:32 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

vedeti la nomenclatoare sa fie trecut la sectia OG cifra 2 la numar sectii.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum