Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

ajutor, sunt disperata....

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Durata medie de spitalizare
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
soris
ASP

Data inscrierii: 03/07/2007

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 10:18 am    Titlul subiectului: ajutor, sunt disperata.... Raspunde cu citat (quote)

Am inchis luna ianuarie, aproape terminam luna februarie si dimineta am gasit modificari pe sait cu privire la durata medie de spitalizare(ceea ce ma interesa si pe mine), le-am executat si GRESEALA MARE AM FACUT...
- imi aduna cheltuielie directe cu cele indirecte care erau inainte de modificari
-am sters cheltuielile directe de pe o sectie (de proba) si chelt indirecte tot raman le cumuleaza la total sectie

Ce sa fac? nu mai am nici o corelatie, nu mai e nimic clar.....
Va rog ajutati-ma!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
medias
ASP

Data inscrierii: 25/07/2007

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 11:03 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

ce modificari????????

intra pe spital_medias@yahoo.com
putem vb mai usor

va multumesc
Sus
soris
ASP

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 11:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt modificari la exb. cu privire la unele articole si la calculul duratei zilei de spitalizare pe saitul exbugetului.(primit mail de la cas)
Sunt curioasa dak se mai intapla si la altii....
Oricum eu sunt foarte descurajata de tot programul exb....si vad ca nu sunt singura.
Totusi mai astept un raspuns de rezolvare a situatiei.
Multumesc.
Sus
SpitalOGBraila
ASP

Data inscrierii: 27/07/2007

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 12:09 pm    Titlul subiectului: pt soris Raspunde cu citat (quote)

faceti toate verificarile in rapoarte , cheltuieli pe spital defalcate pe articole si verificati numai cheltuielile directe, acestea trebuie sa coincida cu executia. sper sa va fie de ajutor
Sus
adiilie
Moderator

Data inscrierii: 27/06/2007

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 12:29 pm    Titlul subiectului: pt.soris Raspunde cu citat (quote)

cheltuielile indirecte pe sectiile clinice provin din repartizarea cheltuielilor directe de la sectiile administrative, paraclinice si generale

dupa ce ati executat cele 2 fisiere pe care le-ati descarcat de pe site trebuia sa reveniti la lunile anterioare, respectiv ianuarie si februarie in cazul dvs, si la fiecare luna sa simulati o modificare pt. ca sistemul sa recalculeze durata medie de spitalizare
Sus
soris
ASP

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 12:47 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sunt un pic mai linistita ca pe total cheltuieli defalcate pe articole imi iese totalul la fel ca in executia mea, deci asta nu s-a modificat in rest cum imparte programul cheltuielie indirecte chiar nu ma mai intereseaza...cu toate ca am niste modificari la sectiile clinice...
multumesc pt ajutor si bafta tuturor ....
ori ce am face nu se poate termina totul pana pe 31 iulie....cred ca sunteti deacord cu mine....e munca aici nu gluma.
Sus
adiilie
Moderator

Data inscrierii: 27/06/2007

MesajTrimis: Vin 07 27, 2007 10:25 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

OK
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Durata medie de spitalizare Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum