Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

referitor durata medie de spitalizare????????

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Durata medie de spitalizare
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
damianpaula
Utilizator +

Data inscrierii: 04/07/2007

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 3:54 pm    Titlul subiectului: referitor durata medie de spitalizare???????? Raspunde cu citat (quote)

uitati-va va rog la durata medie de spitalizare si poate ne lamuriti ce cauta nr.de paturi acolo pentru ca formula data de minister e asta:
Durata medie de spitalizare =Om zile spitalizare/(Bolnavi aflati la inceputul perioadei + Bolnavi intrati in cursul perioadei)

mie normal mi-ar iesi un 4, 33 fata de durata medie nationala care-i 5 dar cand vezi 91,46 zau ca-ti sta inima.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
sp darabani
Utilizator +

Data inscrierii: 30/07/2007

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 3:59 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si noi am patit la fel am corectat
asa
dupa introducerea datelor luna ian am descarcat din nou de pe forum aplicatia, si s-au refacut indicatorii
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
damianpaula
Utilizator +

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 4:03 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

si nu-mi sterge datele?
eu am bagat tot, dar nu fac exportul ca sunt chestii de care nu sunt sigura, in rest imi iese relativ bine cel putin ind.economici care ma privesc pe mine.Multumesc mult ptr.raspunsul prompt.Sper sa terminam odata aplicatia asta.
Sus
adiilie
Moderator

Data inscrierii: 27/06/2007

MesajTrimis: Joi 08 02, 2007 4:30 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Trebuie descarcat de pe forum noul executabil si cele 2 fisiere FXP in acesta ordine

Executabilul se descarca intrind pe prima pagina de pe forum la Modificari fata de versiunea 4.0 -> Descarcare aplicatie

Cele 2 fisiere FXP se descarca intrind pe prima pagina de pe forum la Modificari la versiunea 4.1 -> Se adauga ... . In aceasta pagina sunt 2 link-uri fiecare descarcind unul din fisierele FXP

Datele nu se sterg. Pt. siguranta, faceti o copie la subdirectorul DBF inainte de a descarca versiunile noi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
damianpaula
Utilizator +

MesajTrimis: Lun 08 06, 2007 7:32 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

multumesc , acum iese bine
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Durata medie de spitalizare Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum