Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

in legatura cu lucrul in retea...

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Despre lucrul in retea
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
elena24u
ASP

Data inscrierii: 19/07/2007

MesajTrimis: Vin 08 31, 2007 11:18 am    Titlul subiectului: in legatura cu lucrul in retea... Raspunde cu citat (quote)

of...
Se poate intr-adevar cu legatura catre un calculator principal, dar, la cate buseuri sunt, eu am recomandat clientilor mei sa lucreze pe un singur calculator si sa faca buckup pe un altul. Mai exista aplicatia instalata pe un alt calculator la fiecare, dar, doar pentru a verifica importul de proceduri.
Va spun ca se poate, avand in vedere ca am si spital care are cam 6000 de pacienti pe luna... restul datelor sunt aceleasi (sunt mai multe sectii clinice si paraclinice, dar e posibil), la proceduri e problema ca sunt mult mai multe, dar aici se bazeaza pe mine... :D, si am rezolvat intreaga problema pe un singur comp.
E intr-adevar mai greu pe o singura unitate; se poate si pe mai multe calculatoare, dar, eu am recomandat sa se culeaga datele pe unul singur.
Ramane la alegerea voastra...
O zi buna tuturor !

Elena
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Despre lucrul in retea Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum