Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

cheltuieli bugetare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sth
ASP

Data inscrierii: 28/12/2007

MesajTrimis: Joi 01 03, 2008 9:00 pm    Titlul subiectului: cheltuieli bugetare Raspunde cu citat (quote)

LA MULTI ANI , UN AN NOU MAI BUN SI MAI IMBELSUGAT

Va rog sa ami dati un sfat daca puteti

La rubrica cheltuieli bugetare realizate am inregistra cheltuiala efectiva, dar ulterior am vazut ca in metodologia de calcul a indic. Cheltuieli bugetare realizate = plati nete realizate in perioada de raportare.
La noi bugetul nu este impartit pe sectii.
Va rog sa ami spuneti dumneavoastra, ce ati inregistrat la “cheltuieli bugetare realizate” si ce sa inregistrez la Total buget cheltuieli aprobat, daca bugetul nu e impartit pe sectii

VA MULTUMESC MULT
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sp darabani
Utilizator +

Data inscrierii: 30/07/2007

MesajTrimis: Vin 01 04, 2008 9:13 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

LA MULTI ANI
Nici la noi bugetul nu este impartit pe sectii dar asta nu influenteaza indicatorii ec financiari
Se introduce bugetul total pe una dintre sectii (NU CONTEAZA CARE)si intradevar la cheltuieli bugetare realizate se introduc plati nete realizate tot pe una dintre sectii acolo unde operati bugetul etc......
Aceste date din rubrica indicatiri de management nu influenzeaza sectiile ci doar calculeaza indicatorii ec financiari pe unitate
SUCCES sper sa fi fost cit de cit explicita
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum